Dowiedz się więcej o Uponor Home

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania i dowiedz się więcej o tym, jak działa nasz serwis

Więcej
FAQ section - things that matter

Instalacja

Więcej >

Ogrzewanie/chłodzenie podłogowe

Więcej >

Regulacja temperatury

Więcej >

Instalacja wody użytkowej

Więcej >

Na tapecie Uponor Home już dostępny w Polsce!

Uponor opracował koncepcję usługi dedykowaną ludziom, którzy budują lub remontują swój dom i poszukują niezawodnych i wydajnych systemów grzewczych, higienicznych rozwiązań hydraulicznych oraz technologii stosowanych w inteligentnych domach.

Dzięki usłudze Uponor Home skontaktujesz się z niezawodnym instalatorem z Twojej okolicy. Znalezienie odpowiedniego specjalisty jest często niełatwym zadaniem. Pojawia się wiele pytań: Czy instalator ma doświadczenie w montażu wybranego systemu? Skąd mam wiedzieć, czy mogę zaufać instalatorowi i czy zagwarantuje mi on sprawne działanie zamontowanego systemu? Wszystkie te wątpliwości rozwiewa wybór instalatora za pomocą usługi Uponor Home – ponieważ współpracujemy jedynie z wykwalifikowanymi i starannie dobranymi specjalistami.

W usłudze Uponor Home nawiązanie współpracy z odpowiednim instalatorem to pestka: wypełnij formularz i zrelaksuj się! Koordynator Uponor Home wybierze dla Ciebie najodpowiedniejszego instalatora do realizacji Twojego projektu, który z kolei skontaktuje się z Tobą i umówi na wizytę w celu ustalenia szczegółów dotyczących planowanej instalacji. Na tej podstawie zostanie przygotowana oferta. Jeśli zaakceptujesz zaproponowane warunki – mamy to! Instalacja w drodze!

 

Instalacja

W jakim czasie po przesłaniu formularza mogę liczyć na kontakt?

Koordynator Uponor Home skontaktuje się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych w celu sprawdzenia zakresu planowanych prac i ustalenia czy nasz instalator będzie w stanie Ci pomóc.

Jednocześnie rozpoczniemy proces doboru najlepszego instalatora w Twojej okolicy, który przejmie pracę nad Twoim projektem.

Następnie instalator skontaktuje się z Tobą i umówi na wizytę, ustali zakres prac, przygotuje zestawienie materiałów, propozycję terminu realizacji oraz ofertę cenową.

Po akceptacji przedstawionych warunków podpiszecie umowę na wykonanie prac montażowych bezpośrednio z instalatorem.

Po zakończeniu instalacji instalator przekaże Ci dokumentację, instrukcje, certyfikaty dotyczące zainstalowanych systemów.

Więcej >

Dlaczego w formularzu zgłoszeniowym jestem proszony/proszona o podanie tylu informacji?

Na podstawie informacji o planowanej instalacji oraz o Twoich wymaganiach będziemy mogli znacznie szybciej i dokładniej dokonać wyboru najodpowiedniejszego specjalisty dla Ciebie.

Uponor Home współpracuje z instalatorami specjalizującymi się w różnych dziedzinach, takich jak: inteligentne rozwiązania w zakresie regulacji temperatury, rozwiązania ogrzewania i chłodzenia czy projekty renowacyjne.

W zależności od potrzeb i czasu, znajdziemy najlepszego eksperta do współpracy z Tobą.

Więcej >
Więcej

Ogrzewanie/chłodzenie podłogowe

Co to jest rozdzielacz i gdzie powinien być zainstalowany?

Rozdzielacz jest centralnym elementem, do którego podłączone są pętle ogrzewania podłogowego. Służy także do kontroli i izolacji przepływu wody, dzięki czemu pętle/strefy mogą być niezależnie sterowane.
Lokalizacja rozdzielacza – najlepiej w najbardziej centralnym punkcie, który zapewnia najbardziej ekonomiczny rozkład rur. Należy pamiętać o tym, aby zapewnić dostęp do szafki rozdzielaczowej.

Więcej >

Jakiego rodzaju podłogi można układać przy instalacji ogrzewania podłogowego?

Możliwe jest użycie dowolnego rodzaju okładziny podłogi, pod warunkiem, że użyty materiał dopuszczony jest do układnia na ogrzewaniu podłogowym – odpowiednie oznaczenie można znaleźć na opakowaniach. W przypadku podłogi drewnianej lub podobnej opór cieplny nie powinien przekraczać 0,15m²K / W. Płytki ceramiczne i gresowe są dobrze przystosowane do ogrzewania podłogowego, ponieważ mają niewielki opór cieplny.

Więcej >
Więcej

Regulacja temperatury

Jakie są możliwości jeśli chodzi o system regulacji temperatury?

Uponor oferuje szeroki wybór urządzeń do sterowania systemem ogrzewania / chłodzenia płaszczyznowego. Wystarczy znaleźć system, który będzie dopasowany do Twojego budżetu i specyfiki budynku. Dostępne są opcje od podstawowej po zaawansowane wersje inteligentnego systemu sterowania połączonego z funkcjami domu, oferujące technologię automatycznego równoważenia przepływów, umożliwiające używanie spersonalizowanych profili ogrzewania dla każdego z pomieszczeń oraz zdalne sterowanie z urządzenia mobilnego

Istnieje również możliwość wyboru systemu przewodowego lub bezprzewodowego. Systemy bezprzewodowe są łatwiejsze do zainstalowania i doskonałe do renowacji, ale będą wymagać wymiany baterii co 2-3 lata. System przewodowy wymaga zainstalowania kabli, co może być kosztowne i jeśli dojdzie do uszkodzenia kabla, mogą występować problemy z działaniem systemu sterowania.

Więcej >

Czy instalacja systemu sterowania temperatury jest czasochłonna?

Zależy to od wybranego systemu oraz stopnia jego złożoności. Inteligentne sterowanie może być tak proste, jak tylko wymiana istniejącego termostatu w domu. Jeśli jednak oczekujesz zaawansowanego systemu monitorowania i kontroli temperatury w całym budynku to zalecane jest sterowanie wielostrefowe przy użyciu zamontowanych termostatów w każdym pomieszczeniu.

Zależy to również od rodzaju sterowania pokojowego – bezprzewodowego lub przewodowego?
Każdy z nich ma swoje zalety. Bezprzewodowość zapewnia swobodę zmiany położenia termostatów, a także zmniejsza koszty materiałów i robocizny. Przewodowy system ma stałe źródło zasilania i nie korzysta z baterii, ale wymaga wcześniejszego rozplanowania i prac elektrycznych.

Więcej >
Więcej

Instalacja wody użytkowej

Jakie są rodzaje instalacji wody pitnej?

Istnieją trzy różne rodzaje instalacji używane w przypadku wody użytkowej: instalacja pierścieniowa, instalacja szeregowa i instalacja trójnikowa.

Instalacja typu trójnikowego to tradycyjna i najczęściej stosowana obecnie metoda montażu. Instalacje szeregowe i pierścieniowe są nowoczesnymi rozwiązaniemi gwarantującymi dystrybucję higienicznie czystej wody, ponieważ w tym systemie eliminuje się zastoje wody.

Kluczem do odpowiedniego doboru systemu są połączenia. Duży wybór kształtek firmy Uponor umożliwia uzyskanie trwałych połączeń przy zastosowaniu różnych metod instalacji. Systemy zostały zaprojektowane tak, aby spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa, komfortu i łatwej instalacji.

Więcej >

Dlaczego należy przeprowadzać renowację instalacji, skoro nie zauważam żadnych problemów z nią związanych?

Działając z wyprzedzeniem zaoszczędzisz sobie dodatkowych kosztów i zmartwień. Nie łatwo jest sprawdzić stan starej instalacji, ponieważ często jest ona zabudowana. Warto jednak poświęcić temu tematowi czas, ponieważ zapobieganie awarii jest znacznie mniej kosztowne niż usuwanie jej skutków.

Typowe problemy spowodowane korozją i uszkodzeniem instalacji wodnej obejmują:
• pogorszenie jakości wody pitnej
• zniszczenie lub uszkodzenie konstrukcji i mebli
• problemy z wilgocią i pleśnią
• wysokie koszty napraw i inne straty finansowe
• stres i rozpacz spowodowane problemami
• spadek wartości nieruchomości

Więcej >
Więcej